آبرسانی به ۵۱۳ روستای کرمان از محل اعتبارات صندوق توسعه روستایی

[ad_1]

به گزارش کوهبنان امید ،  علی رشیدی مدیر عامل شرکت آبفار استان در حاشیه افتتاح طرح آب رسانی به دهستان خرمدشت شهرستان کوهبنان  گفت:استان کرمان طی سالیان گذشته بدلیل کاهش نزولات جوی دچار بی آبی و کم آبی شده اما با همه این موارد خدمات خوبی در راستای آبرسانی صورت گرفته است .

 

 

وی ابراز داشت :پروژه آبرسانی به دهستان خرمدشت کوهبنان از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی اجرا شده که جز مصوبات سفر ریاست جمهوری است و امروز فاز دوم این طرح در حال افتتاح و بهره برداری است .
مدیر عامل شرکت آبفار استان تاکید کرد:ساخت مخازن ۵۰۰متر مکعبی بتنی،عملیات حفاری و لوله گذاری پلی اتیلن حدود نه کیلومتر ،احداث خط انتقال برق ،تجهیز آب شرب که در مجموع حدود یک و نیم میلیارد تومان هزینه در بر داشته است .
وی خاطر نشان کرد:برای رفع مشکل اب دهستان خرمدشت از نزدیکی های کارخانه ذغال شویی پابدانا حدود ۵۶ کیلومتر لوله گذاری شده و با صرف اعتباری بیش از چهار میلیارد و سی صد میلیون تومان این طرح اجرایی شده است.
رشیدی عنوان کرد:بیش از ۵۶۰۰روستا در سطح استان داریم که حدود ده درصد روستاهای کشور در استان کرمان واقع شده که حدود هیجده سال گرفتار کم آبی و خشک سالی شده اند .
وی ابراز داشت:دهستان خرمدشت کوهبنان از جمله مناطق کم آب استان بود که جهت رفع مشکل برای هر خانوار بین ده تا دوازده میلیون تومان هزینه شد تا عملیات انتقال اب صورت پذیرد.
مدیر عامل شرکت آبفار استان یاداور شد:در راستای عملی کردن اقتصاد مقاومتی مورد نظر مقام معظم رهبری و مولد کردن روستاها که در نهایت منجر به تولید و اشتغال خواهد شد رفع مشکل اب در دستور کار قرار دارد.
وی گفت:از محل اعتبارات صندوق توسعه روستایی در راستای اقتصاد مقاومتی ۵۱۳روستای استان در طرح آبرسانی قرار دارد که بالغ بر ۱۴۰میلیارد تومان هزینه خواهد شد و برای اجرای طرح ابرسانی به این روستاها ۱۲۵۰کیلومتر لوله گذاری اجرایی شده و هشتاد مخزن ذخیره آب ساخته شده و قریب به شصت حلقه چاه حفر،تجهیز و وارد چرخه آب رسانی شد.
انتهای پیام /نامجو کوهبنانی

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *